MINIREPORTÁŽ AGHB TÝMU Z GULLBERGSBRO - 3. TURNAJE CITY GOLF TOUR 2022

GÖTEBORG 30.4. - 1.5. 2022

 

 

Daniel Vlček a Matěj Vlček z AGHB TEAMU budou ve Švédsku reprezentovat český adventure golf na 3.turnaji prestižní švédské adventure golfové série CITY GOLF TOUR 2022. A jelikož je naší zvyklostí psát ze zahraničních turnajů reportáže, tak tu jednu mini máme pro vás i tentokrát. Ale pěkně popořadě...

sobota 30.4. 2022

DEN č.3 - 1. HRACÍ DEN 

Tak dnes to bude krátké a jen a jen o turnaji, máme za sebou první hrací den a nic jiného jsme nestihli. A jak se nám vedlo? Nemáme to vůbec špatně rozehrané a i když jsme po 4 kolech oba se stejným výsledkem (-16) na 10. a 13. místě, tak ztráta na 3.místo jsou jen 4 údery. A jak jsme se dnes oba přesvědčili, může se otočit na jedné jediné jamce. Gunnar Bengtsson, který šel s Danielem ve flajtu, dal v prvním kole na obávané 17. jamce za 6 úderů. A přesto po prvním dnu vede. My jsme oba 17. jamku zvládli na jedničku, oba jsme na ní v mínusu:-). 
Dnes se hrála 4 kola a počasí bylo nádherné. Ani sníh, ani vítr, ani déšť. Hráči hrající CAGT moc dobře ví, jak to myslíme:-) Ve včerejší reportáži dle ohlasů nejvíce zaujala zpráva o případném koupání v ledovém jezírku. No úplně vyloučené to tedy není, ale muselo by nám to tam zítra hodně napadat. Jen šipka případně určitě nebude, to jezírko je hluboké asi půl metru:-)

Zítra se nakonec začíná až v 9 hodin. Čekají nás 3 kola a po nich bude znám vítěz. Finálové kolo se zde nehraje. A jak hodnotí dnešní den a zítřejší vyhlídky oba hráči?

Matěj Vlček: 
"S prvním hracím dnem jsem spokojený, protože jsem se kolo od kola zlepšoval a nedělal jsem skoro žádné chyby. Každé další kolo jsem měl ze hry lepší pocit a poslední kolo se mi obzvlášť povedlo. Zítřek bude hodně těžký a rád bych společně s tátou navázal na dnešní poslední dvě kola. Bude to boj!" 

Daniel Vlček:
"Já jsem také spokojený, hrál jsem kola na úrovni těch tréninkových. Chtěl jsem hrát okolo průměru 32 na kolo a to se mi povedlo úplně přesně. 4 kola a jen 2 trojky - spokojenost. Tři dvojky a jedno eso na jamce č.17 - spokojenost. Es mohlo napadat více -  tady úplně spokojený nejsem. Ale zítra budeme bojovat, abychom se v té první desítce udrželi a kdyby se povedlo něco navíc, tak se zlobit nebudeme:-) a je fajn, že jdeme ve flajtech po sobě a můžeme se podporovat...dnes to byla podpora přes celé hřiště a to není úplně ono:-)"

Online výsledky, složení flajtů: http://ba.bangolf.se/10075/result.htm

 

čtvrtek a pátek 28. a 29.4. 2022

DEN č.1 a 2 - ABRAKA DABRA A JSME V GÖTEBORGU

On to sice není tak úplně první letošní zahraniční turnaj, ale v Gumpoldskirchenu jsme byli skoro doma. Rakousko - Uhersko..vždyť to zase tak dávno není:-) 
A jak to celé začalo? Jelikož rozhodnutí o účasti na tomto turnaji padlo asi před týdnem, rozhodli jsme se, že pojedeme autem a trajektem, přímý let jsme žádný nenašli. V Horním Bezděkově jsme sedli do modré Tesly a v Göteborgu jsme vystoupili z modré Kiy. A jak je to možné? No stačilo přečíst zaklínadlo z lexikonu kouzel "baterkumvybitarum" a bylo to:-) Néé..to fakt ještě neumíme. Teda číst ano, nabíjet také, ale čarovat nám zatím moc nejde.  Stačila ale jedna "kouzelná" srnka, která nám ve 100km rychlosti skočila před Teslu a bylo vymalováno. Naštěstí se nám nic nestalo a bylo to ještě v Česku, tak jsme zvládli vyměnit auto a stihli i trajekt. Srnky je nám líto, ale ve tmě nebyla šance zareagovat, skočila ze strouhy přímo před auto.  

Další zážitek máme z trajektu. Dříve jezdil trajekt ze Sassnitzu do Trelleborgu a trvalo to 4 hodiny. Ten byl nahrazen trajektem ze Sassnitzu do Ystadu, vzdálenost je to podobná, ale cesta trvá jen něco málo přes 2 hodiny. A čím to je? Ani tentokrát v tom nebylo kouzlo, ani dexempošumpoplex prostě nefunguje. Je to tím, že tento trajekt umí jet rychlostí až 89 km za hodinu. Je fakt, že to bylo dost znát. A ještě k tomu měli na trajektu moc doré tiramisu:-) Jak vidíte, ani tentokrát nepřijdete o kulinářské okénko. Že neuhodnete, co si dal Matěj první dva dny k večeři:-)) 

Do Göteborgu jsme dorazili ve čvrtek kolem 15.hodiny, ubytovali se v chatce s výhledem na hřiště a šli jsme hned trénovat. Hřiště už jsme znali z dřívějška, hráli jsme tu už 3 turnaje, ale naposledy v roce 2019. A dost nás překvapilo, jak se povrch zrychlil, už to je skoro jako v Hastings. A ještě nakreslili na začátku čar velké tečky. A původně byly malé. A v poznámkách jsme to měli od těch původních malých teček. Takže nám to nefungovalo. To máme starosti co:-) No jak kdyby dítěti ukradli hračku:-) Nám vzali malé tečky. Grrrrr:-)) 

Dnes, v pátek, jsme trénovali celý den. Mezi snídaní a večeří. Jo, uhádli jste to, Matěj měl pizzu:-) Včera i dnes. A bude určitě i zítra.
Na hřišti už byla většina hráčů, spousta nám známých tváří. Od oběda už jsme chodili kolečka. A ta dopadla takto:
Daniel Vlček: 32,31,31,34,32,30,31,37,30,32
Matěj Vlček: 31,33,32,33,34,32,33,30,33,33
Dělali jsme, co jsme mohli, ale pod 30 jsme se nedostali. Ale podle nás bude těch 30 (v průměru) nutné na medaili. Takže k tomu máme dost daleko, pokud se nepleteme. Turnaj je dvoudenní, začíná se hrát v sobotu ve 12 hodin, hrají se 4 kola. V neděli se začíná ráno v 8 hodin a hrají se tři kola. Finálové kolo není, všichni hrají 7 kol. Turnaje se účastní celkem 37 hráčů. A hraje se jen golfovými míčky. To byl i jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli sem jet i s krátkým tréninkem, ten je totiž mnohem jednodušší, odpadá vymýšlení, jaký míček si na jakou dráhu vzít. Opravdu to má něco do sebe. 
Daniel jde první kolo ve 12:32 a jedním z jeho spoluhráčů ve flajtu je Gunnar Bengtsson, dvojnásobný vítěz WAGM. Jeden ze spoluhráčů poslal zprávu, že to je prý proto, že si ho chce Gunnar pohlídat. Jako vtip hodně dobré:-)
Matěj jde na první kolo o 12 minut později, ve 12:44. A s jakým cílem jdou oba naši hráči do turnaje?

Matěj Vlček: 
"Mým cílem je zahrát co nejlepší výsledek a udělat co nejméně chyb"
(pozn. redakce - Matěj už skoro spal, když odpovídal. Proto tak stručně a nudně:-) 

Daniel Vlček:
"Umístění v první desítce by bylo fantastické, protože konkurence je tady opravdu velice kvalitní. Já osobně ale budu spokojený s jakýmkoliv umístěním do 15.místa. A hlavně jako vždy přežít jamku č.17:-). Jo a po rozhovoru Matěje v Kladenském deníku je hlavním cílem ho porazit:-)))) Kdo ten článek četl, jistě pochopí." A kdo ho nečetl, tady je odkaz.

Zítra nás tedy čeká ještě dopolední trénink a v poledne to vypukne. Držte nám palce, uděláme vše pro to, abychom českému adventure golfu neudělali ostudu. Výsledky by měly být online na níže uvedeném odkazu. A snad má být na FB stránkách Citygolftour i stream. Ale to je bez záruky. 

Online výsledky, složení flajtů: http://ba.bangolf.se/10075/result.htm