REPORTÁŽ ČESKÉHO TÝMU Z WAGM 2019 VE ŠVÉDSKU

KUNGÄLV 10.6. - 16.6. 2019

úterý 11.6. 2019

DEN č.2 - DALŠÍ TRÉNINKOVÝ DEN A NÁVŠTĚVA UNIVERSEUM V GÖTEBORGU

Druhý den na WAGM si česká reprezentace zpestřila dvoufázový trénink návštěvou Universeum, což je vědecké centrum s akváriem a deštným pralesem. Ale o tom až později, nejdřív práce a pak teprve zábava.
Dneska už bylo na hřišti velice rušno, mimo hráčů Švýcarska, Kosova a Ghany už byli na hřišti všichni. A všichni dávají pořád esa:-) Opravdu nezvyk, tohle z jiných turnajů neznáme. My je tedy dáváme také, naše tréninková kola se pohybují průměrně okolo 25-26 úderů, občas se nám zadaří i lépe, Milan zahrál nejlepší kolo za 22, Dan a Michal 23, Matěj s Honzou a Verčou 24 a Kačka s Petrem 25. Mimo dvou delších jamek jsou ostatní opravdu poměrně jednoduché a bude to jen o tom, jak to komu ty tři dny napadá. Dnes jsme se byli také podívat ve WAGM CAMPu, což je zázemí pro hráče. Je to sportovní hala vzdálená od hřiště cca 200m a každý tým tam má svoji šatnu. Český tým má tu svoji až úplně vzadu, takže my to máme 250m:-) Nedej bože, aby se spustil nějaký silnější déšť...
Zítra nás čeká další tréninkový den, který nám večer zpestří zahajovací ceremoniál, tentokrát už ve středu. Snad i s Ghanou:-) O ceremoniálu nevíme vůbec nic, ani kde bude, takže to bude překvapení. Dle našeho názoru bude v té sportovní hale. Tak uvidíme, zda je náš odhad správný.

Tak a teď ta zábava:-) Celý tým až na Michala (na fotkách pochopíte proč) vyrazil na návštěvu Universeum. Je to několikapatrový moderní objekt a  vezmeme to pěkně od shora. V pátém patře se nachází expozice místní fauny a flóry, nachází se zde několik akvárií, jeskyně a také jedna přítulná kačenka, se kterou se snažil Petr navázat kontakt. Prosím pro nepozorné čtenáře a manželku, kačenka s malým "k".  
Čtvrté patro, zde se nachází asi nejatraktivnější expozice a tou je několik mořských akvárií a jedno opravdu velké. Shodli jsme se, že před ním bychom vydrželi sedět dlouho, je to velice uklidňující. Možná se nám to bude ještě hodit:-) V této části je také místnost s terárii a zajímavá je taková interaktivní obrazovka, kdy položíte ruku na pult a před vámi je obrazovka s kobrou a ta vás v nečekaném okamžiku uštkne. No...být ten had živý, tak už ležíme všichni na JIPce. Ve čtvrtém patře je ještě jedna expozice a ta je venkovní a zde byli hýbající se dinosauři. 
Třetí patro a zde vesmírná expozice. A hádejte, kdo zde byl jako doma:-) Pokud jste četli včerejší reportáž, tak víte. A pokud nečetli, tak se na ni buď rychle podívejte a nebo si prohlédněte dnešní fotky.
Druhé patro a zde byla chemická laboratoř, herna pro stavitele a pak různá hejblata na protažení lidského těla. Zde jsme si i maličko zacvičili, chvilku jsme viseli, chvilku chodili po laně a chvilku závodili v páce. V prvním patře byl obchod a tam jsme nebyli:-)
Ale to není všechno, na výšku všech pater se zde nachází deštný prales. S ptáky, opičkami, rybami, krokodýli a spoustou rostlin. A hlavně je tam dusno a teplo jak....v deštném pralese. Návštěva stála za to a bylo to příjemné odreagování od tréninku. To je dnes vše a podívejte se na fotky:-)

 

PS: Bohužel máme i jednu smutnou zprávu. Bude nás hrát jen sedm. Michal si spletl akvárium a šel leštit i ke žralokům....