REPORTÁŽ ČESKÉHO TÝMU Z WAGM 2019 VE ŠVÉDSKU

KUNGÄLV 10.6. - 16.6. 2019

středa 12.6. 2019

DEN č.3 - TRÉNINK, 2 PEVNOSTI A ZAHAJOVACÍ CEREMONIÁL

Tak máme za sebou třetí den v Kungälvu a také spoustu zážitků. Dopoledne jsme trénovali a na hřišti už byli i hráči Švýcarska, Ghany a Kosova, takže co se týká zemí, tak jsou tu všichni. Trénovat se ale dalo nakonec jen do oběda, pak se spustil hustý déšť. Takže jsme se vrátili na naši základnu, 5/8 týmu odpočívalo a 3/8 týmu jelo na výlet. S Petrem a Michalem jsme jeli na jednu ze dvou pevností v okolí a tou je Carlstens Fästning, která se nachází na malém ostrově v moři. To jsme ještě nevěděli, že to dnes nebude jediná pevnost, kterou navštívíme:-)

Na ostrov jsme se dostali minutovým trajektem, v podstatě to byl takový větší přívoz. Poté jsme se pěšky vydali na pevnost, která se monumentálně tyčila nad městem. První, co jsme v pevnosti navštívili, byla kavárna:-) A tam jsme už za dveřmi cítili vůni čerstvě pečených vaflí a tomu jsme nemohli odolat. To jsme ještě nevěděli, že zde přijdeme již o druhého hráče:-) Více se dozvíte na fotkách.
Poté jsme se vydali na prohlídku pevnosti a to bez průvodce. On by nám byl ve švédštině stejně prd platný. O to to ale bylo zajímavější, pevnost je rozlehlá a je zde spoustu různých prostor, věží, pater, schodišt, náměstíček a bylo opravdu hodně zajímavé si vše procházet a vidět, jak to na pevnosti dříve fungovalo. 

Večer nás čekal zahajovací ceremoniál a byli jsme moc zvědaví, jak bude vypadat. Všechny týmy se sešly na náměstí, kde už na nás čekala kapela, která nás pak doprovázela po celou dobu pochodu. Ten byl asi nejdelším, co jsme kdy absolvovali, asi nás chtěli utahat. Nejdříve jsme šli po historické hlavní třídě Kungälvu a to největší překvapení nás čekalo na závěr, kdy jsme došli na hlavní symbol Kungälvu, na pevnost Bohus Fästning. Jen pro zajímavost, obě tyto pevnosti jsou i na hřišti, na kterém hrajeme. Samozřejmě zmenšené:-) V bráně pevnosti nás přivítali místní zbrojnoši a pustili nás na velké nádvoří, kde bylo připravené podium a lavičky pro hráče. Zde měl proslov prezident klubu, který WAGM pořádá, prezident švédské minigolfové asociace a také sportovní ředitel WMF Pasi Aho. Ještě předtím málem přišli o jednoho hráče i Švýcaři. Daniel Moser byl obviněn, že minulý rok v Čechách ukradl nějaké zlato a skončil na starověkém pranýři. Naštěstí dostal milost, byla by ho škoda:-) Mohl tedy společně se švédskou hráčkou přečíst za hráče slib a Švédka pak zazpívala švédskou hymnu. Jestli hraje, jako zpívá, tak se budou muset naše holky fakt hodně snažit:-) 
Po oficiálním zahájení jsme se přesunuli na raut, který byl v jiné části pevnosti a bylo to velice originální. Jedinou chybou bylo počasí, které nám nepřálo a pevnost nemá okna ani dveře a tím pádem ani topení. Ale jinak byl celý zahajovací ceremoniál opravdu moc hezký.

A co nás čeká zítra? Poslední den tréninku, který si zpestříme oficiálním týmovým focením a také finálním rozhodnutím o složení týmů a mixů.