REPORTÁŽ ČESKÉHO TÝMU Z WAGM 2019 VE ŠVÉDSKU

KUNGÄLV 10.6. - 16.6. 2019

neděle 16.6. 2019

DEN č.7 - BEZ MEDAILE NEODJÍŽDÍME, MATĚJ VLČEK MÁ STŘÍBRO !!!

Hotovo, dobojováno. A ani tentokrát neodjedeme z WAGM s prázdnou. Z pěti účastí českých hráčů vezeme počtvrté za sebou z WAGM některou z medailí. Tentokrát je jedna a stříbrná a vybojoval ji náš skvělý benjamínek Matěj Vlček v kategorii juniorů. Máme z toho všichni velkou radost:-)

A jak jsme dopadli v ostatních kategoriích? Vezměme to pěkně jmenovitě z pohledu reprezentačního trenéra.

Milan Provazník prodal na WAGM svoji letošní výbornou formu a po jednom ze svých nejlepších výkonů  skončil v absolutním pořadí na skvělém 14.místě a v mužích na 11.místě. Zároveň vytvořil český adventure golfový rekord 20 úderů. V soutěži párů skončil s Kateřinou Reed na 6.místě a byl členem prvního týmu, který skončil pátý. Takže velká pochvala.

Michal Stach také potvrdil svoji dlohodobou kvalitu a nakonec se dostal do finálového kola. A i když se mu v něm nevedlo podle představ, jeho konečné 22.místo v absolutním pořadí zaslouží uznání. V seniorech nakonec skončil na 7.místě.

Daniel Vlček neudržel po pátku velice nadějně rozehraný turnaj a nakonec skončil absolutně na 25.místě a v mužích 14. Navíc se mu nepodařilo s Veronikou Reed postoupit do finále párů, kde měli ambice na medaili. Pro několikanásobného medailistu z WAGM je tento výsledek zklamáním.

Petr Hanusek na svém prvním zahraničním turnaji nezklamal a i s malými zkušenostmi z takovýchto turnajů prokázal svoji kvalitu. V absolutním pořadí skončil na 36.místě a v seniorech 17.

Matěj Vlček - stříbrná medaile v juniorech a absolutně 37.místo v konkurenci 94 hráčů. Připomínám, že toto vše ve věku 12 let, kdy do juniorské kategorie ještě ani nepatří. Skvělý výkon a velká gratulace.

Kateřina Reed skončila v absolutním pořadí na 61.místě a v ženách na 4.místě. Kateřina pomýšlela o pár míst výše a v kategorii žen měla políčeno na medaili. Ta bohužel nevyšla ani v párech s Milanem Provazníkem. Kateřina nezklamala, ale ke spokojenosti tam určitě něco málo chybělo.

Veronika Reed  - pro dvojnásobnou vítězku WAGM v kategorii žen skončil tento ročník velkým zklamáním. I když se snažila zahrát každé kolo co nejlépe, turnaj se jí nepovedl a v absolutním pořadí skončila na 63.místě a v ženách na posledním 5.místě. S Danielem Vlčkem nepostoupili mezi finálových osm párů.

Jan Donini - ještě méně vyšel turnaj loňskému vítězi v kategorii juniorů, jeho výsledek lze označit za nečekaný neúspěch. V absolutním pořadí skončil až na 73.místě a v kategorii juniorů skončil předposlední 6.

Co se týká soutěže družstev, tak náš první tým skončil na 5.místě. To je v konkurenci 18 týmů velice slušný výsledek, ale po stříbrné a zlaté medaili z posledních dvou ročníků jsme pomýšleli trošku výše. Náš druhý tým skončil 13. a i tam jsme očekávali lepší umístění.

A jak tedy lze celkově hodnotit učinkování českých hráčů na letošním WAGM? Po medailových žních z Kosova, Chorvatska a loni z Horního Bezděkova se zdá být jedna stříbrná medaile neúspěchem. Myslím, že k jásotu je určitě daleko, ale vzhledem k typu hřiště nelze považovat tento ročník WAGM za vyloženě neúspěšný. Výsledky se hřiště v Kungälvu blížilo spíše minigolfovým turnajům a s "povinností" dávat esa jsme přeci jen trochu bojovali. A vzhledem k této skutečnosti lze stříbrnou medaili Matěje Vlčka, páté místo v týmech a dvojnásobnou finálovou účast v absolutní kategorii považovat za úspěch českých barev.

Příští ročník WAGM se koná poblíž Vídně na nepoměrně těžším hřišti a my uděláme vše pro to, abych těch medailí cinklo více.

A ještě pro úplnost - celkovým absolutním vítězem WAGM 2019 se stal Gunnar Bengtsson ze Švédska. Druhý skončil Jens Bergström a třetí Hans Olofsson, oba také domácí hráči. Ti tak potvrdili roli favoritů a využili znalost domácího hřiště.