REPORTÁŽ ČESKÉHO TÝMU Z WAGM 2019 VE ŠVÉDSKU

KUNGÄLV 10.6. - 16.6. 2019

pondělí 10.6. 2019

DEN č.1 - REPREZENTACE POPRVÉ TRÉNOVALA V KOMPLETNÍM SLOŽENÍ

Tak dnes jsme se poprvé sešli v kompletním složení. Kde? Ve švédském Kungälvu, což je předměstí Göteborgu. A proč? Protože se tady od pátku 14.6. do neděle 16.6. koná World Adventure Golf Masters 2019 ( dále jen WAGM).  Největší a nejprestižnější turnaj v adventure golfu, 103 hráčů ze 14 zemí a mezi nimi 8 českých reprezentantů. A máme co obhajovat, loni se nám na domácí půdě povedlo získat neuvěřitelných 5 zlatých medailí včetně historicky prvního vítězství v týmech. Letos budou doma Švédové a o to cennější bude jakákoliv medaile, kterou bychom přivezli. 

Ale pěkně od začátku. Půlka reprezentačního týmu a to Veronika Reed, Kateřina Reed, Michal Stach a Petr Hanusek zahájili trénink v sobotu a druhá polovina ve složení Daniel Vlček, Matěj Vlček, Milan Provazník a Jan Donini se k nim připojila dnes. My jsme tu totiž 3 dny trénovali už před týdnem:-)

Hraje se na hřišti, které je podle nás asi nejjednodušší ze všech hřišť adventure golfu, na kterém jsme kdy hráli. Svědčí o tom i výsledky tréninkových kol, které začínají skoro vždy dvojkou...to znamená že hrajeme v rozmezí 23 - 30 úderů, málokdy se povede výsledek nad 30. Pro nás je to oproti klasickým minigolfistům, kteří umí hrát hřiště i za 18, trošku nezvyklé, pro nás je většinou eso radost, zde je na většině jamek nutnost:-) Na druhou stranu je to pro nás další výzva a my se jen tak nedáme:-)

A co nás tedy vlastně v následujících dnes čeká? V úterý další dvoufázový trénink. Ve středu také, večer nám ho ale zpestří zahajovací ceremoniál. Zatím o něm nic nevíme a jsme moc zvědaví, co nás čeká. Ve čtvrtek poslední den tréninku a také rozhodnutí o složení hráčů do týmu 1 a 2 a také složení mixů (smíšených dvojic). V pátek se budou hrát první tři kola, v sobotu další tři kola a v nedělí poslední sedmé kolo, po kterém bude následovat nejdříve finálové kolo jednotlivců pro nejlepších 18 hráčů v absolutním pořadí a nakonec 2 finálová kola smíšených dvojic. 

My máme obsazení po dvou hráčích ve čtyřech individuálních kategorích.
JUNIOŘI:  Matěj Vlček a Jan Donini
MUŽI:  Daniel Vlček a Milan Provazník
SENIOŘI:  Petr Hanusek a Michal Stach
ŽENY:  Veronika Reed a Kateřina Reed

Dále budeme mít ve hře 2 čtyřčlenné týmy a 2 smíšené dvojce. 

Tak a teď trošku z jiného soudku.  Bydlíme všichni spolu:-) Teda ne v jednom pokoji, ale v jednom domku. Domek je uprosřed krásné švédské přírody asi 16 minut od hřiště a máme tu naprostý klid. Dům je pasivní, takže "stačí dýchat a vařit" a máme tady teplo:-) Máme tady velkou kuchyň, takže ti šikovnější z nás si i uvaří a ti méně šikovní spoléhají na ty více šikovné, že je nenechají o hladu. Ale jsme jeden tým, takže nikdo hlady netrpí.

Dnes po tréninku odjela půlka týmu k moři. Né že bychom se koupali, to by hrozilo rýmičkou, ale bylo dnes krásné počasí a příroda je zde opravdu moc hezká. A k moři z našeho domku kousek. Nikdo se neztratil, nikdo se neutopil, všichni jsme zahráli v tréninku pod 30, takže lze považovat první den mise WAGM jako úspěšný:-)