REPORTÁŽ Z WORLD ADVENTURE GOLF MASTERS 2022 V KUOPIU

13.6. - 20.6. 2022

Vrchol adventure golfové sezóny je tady. Co je pro tenisty Wimbledon, pro hokejisty olympiáda a pro cyklisty Tour de France, to je pro hráče adventure golfu World Adventure Golf Masters (WAGM). Letos se koná ve finském Kuopiu ve dnech 17.-19.6. 2022. Českou republiku bude reprezentovat 8 hráčů, kteří budou bojovat nejen v individuálních kategoriích, ale také v týmech a v soutěži mixů. Držte nám pěsti, ať se nevrátíme bez medaile:-)  

sobota 18.6. a neděle 19.6. 2022

DEN č.6 a 7 - ANNA KOLDOVÁ JE STŘÍBRNÁ !

WAGM 2022 je za námi a bez medaile se nevracíme. Anna Koldová je stříbrná a při své první účasti na WAGM je to velký úspěch a přislib do budoucna. Dalším úspěchem je účast Milana Provazníka ve finálovém kole, který nakonec skončil v absolutním pořadí na 15.místě. Přísnější měřítko určite snese ještě 19.místo Daniela Vlčka, kterému finálové kolo uteklo o jeden úder a také 22.místo Petra Hanuska. Další čeští hráči se seřadili od 35. do 42.místa.
Zklamáním je až 7. a 9. místo v soutěži týmů a také nepostup české dvojice do soutěže párů, kterou nakonec ztratili v kvalifikačním rozstřelu. V jednotlivých kategoriích se po slibně rozehraném prvním dnu českým hráčům také nedařilo dle představ. Matěj Vlček neudržel medailovou pozici a skončil na 4.místě. Daniel Vlček a Milan Provazník skončili ve svých kategoriích na 7.místě. Celkově tedy skončilo WAGM z pohledu české účasti mírně za očekáváním. Všichni jsme ale do tréninku i do turnaje dali maximum, bohužel nám to tam v té správné chvíli nenapadalo. 

Turnaj nakonec ovlivnilo hlavně v neděli i počasí. V jednu chvíli dokonce hrozilo, že se finálové kolo jednotlivců a párů kvůli vytrvalému dešti vůbec nesehraje. Naštěstí se na pár hodin odpoledne počasí umoudřilo a v přestávce mezi dešti se obě finálová kola stihla sehrát. 

Slavnoství vyhlášení výsledků jsme si ale užili a bylo krásné vidět na stupních vítězů české zastoupení. Od Slováků jsme si vysloužili malé rýpnutí, že poprvé získali více medailí z WAGM než my, ale to se jim to hodnotí, když měli 2 medaile jisté ještě před začátkem turnaje:-) Ale musíme uznat, že slovenské juniorky hrály velice dobře a překvapivě obě porazily švédskou hráčku. Příští rok potřebujeme nutně nějakou šikovnou juniorku:-)

Každopádně jsme si WAGM ve finském Kuopiu moc užili a těšíme se za rok do rakouského Gumpoldskirchenu na WAGM 2023. Děkujeme za podporu na sociálních sítích a snad zase brzy u další reportáže na viděnou:-)

Konečné výsledky:
https://www.minigolf-live.com/turnier1196a/result.htm 

pátek 17.6. 2022

DEN č.5 - 1. HRACÍ DEN WAGM A MÁME O CO HRÁT

Máme za sebou 4 základní kola WAGM 2022. Ano, jsou opravdu 4, vzhledem k nepříznivé předpovědi na neděli se dnes sehrálo oproti plánu jedno kolo navíc. Zítra se budou hrát 3 kola, to znamená, že se zítra uzavřou jak ketegorie týmů a kvalifikace párů, tak o den dříve i jednotlivé kategorie. A my máme radost, že ve všech kategoriích, které jsme obsadili, máme zítra o co hrát.

V juniorech je Matěj Vlček průběžně na 4.místě, ale pouze 3 údery za vedoucím hráčem. A jelikož nás čekají ještě 3 kola, tak věříme, že to Matěj dá a tu medaili urve:-)
V ženách je Anna Koldová na 2.místě jen 2 údery za vedoucí Finkou. I zde je velká šance na medaili a to by bylo, aby necinkla.
V mužích je na úžasném 6. místě Milan Provazník se ztrátou pouhých 3 úderů na 2.místo. Tady to bude velice těžké, ale určitě ne nemožné.
V seniorech je Daniel Vlček na 5.místě se ztrátou 3 úderů na vedoucího hráče. I zde to bude hodně náročné a nebude prostor na jakoukoliv chybu.
V týmech je výchozí pozice také nadějná, český tým je sice na 6.místě, ale ztráta na 2.místo je pouhých 6 úderů, což je v týmové soutěži skoro nic.
V párech to vypadá zatím také nadějně, Anna s Danielem jsou zatím na průběžné děleném 5.místě a to je místo postupové, do nedělního finále postupuje 8 párů.
A abychom nezapomněli na absolutní pořadí, tak tam jsou na společném děleném  10.místě Daniel Vlček a Milan Provazník, tak i tady máme šanci, že ve finálové 18ce budeme mít zastoupení. 
Ale čekají nás zítra ještě tři kola, takže je vše otevřené. Po dvou kolech (celkově po 6.kole) skončí soutěž týmů a také kvalifikace párů (postupuje jich 8) a po třech zítřejších kolech skončí soutěž jednotlivců v jednotlivých katagoriích. 

A jedna perlička na závěr:-) To že má Milan a Daniel po 4 kolech úplně stejný výsledek, to není náhoda. Oba totiž hráli stejnou holí:-) Tedy Milan jen půlku prvního kola, kdy si nevšimnul, že má Danovu hůl a odehrál s ní prvních 9 jamek. Až když měl jít Daniel na své první kolo a díky tomu, že nemá svoji hůl, dostával mrtvici a infarkt najednou, tak se přišlo na to, že s ní hraje Milan:-) Toto se nestává jednou za 10, ale možná jednou za 20 let. Takže Daniel na WAGM 2042 prý určitě nejede, protože by asi přišel nejen o hůl:-)

Tak to je dneska vše a zítra nám držte pěsti, zítra už půjde o většinu medailí. A my nějakou chceme:-)

Níže uvidíte flajty pro zítřejší den a taky celý nás tým zepředu i zezadu:-)

Odkaz na online výsledky:
https://www.minigolf-live.com/turnier1196a/result.htm 

čtvrtek 16.6. 2022

DEN č.4 - 3. TRÉNINKOVÝ DEN ... PRŠÍ A PRŠÍ

Poslední tréninkový den je za námi a zítra už to bude naostro. Zítra začíná první hrací den WAGM 2022, nejdůležitějšího turnaje roku. My jsme dnes střídali trénink s odpočinkem na pokoji, který ale nebyl úplně dobrovolný, z hřiště nás vyhnal déšť a vítr. Pršelo v podstatě celý den a my jen doufáme, že zítra už to bude lepší. Trénink nám ještě zpestřilo týmové focení. To se nakonec konalo na padelovém kurtu a jelikož se na něj nesmí v botech, tak jsme se fotili v ponožkách:-) Takže pokud vás zajímá, jaké má kdo ponožky, tak se podívejte na fotku níže:-)

A jak to tedy zítra vlastně bude?

Zítra se hrají první 3 základní kola. Půjde se ve stejných flajtech a kdo s kým půjde, vidíte níže. První kolo začíná v 8 hodin (u nás v ČR v 7 hodin) a první z českých hráčů půjde do boje v 8:40 (7:40) Matěj Vlček, který bude hrát ve dvoučlenném flajtu se Sandrou Walker z Finska. Oba jsou ze složení flajtu nadšeni:-) Hned v dalším flajtu půjde Anna Koldová, která má ve flajtu švédského a rakouského hráče, nám dobře známého Karla Lakose. V 9:05 (8:05) půjde na své první kolo Vojtěch Mikšovský a Petr Hanusek, kteří jsou s finským hráčem v jednom flajtu. Milan Provazník jde v 9.25 (8:25), Lukáš Kučera v 9:30 (8:30), Daniel Vlček v 9:50 (8:50) a Jiří Rimpler v 9:55 (8:55). Výsledky se zapisují do telefonů a budoiu online na odkazu níže. Výsledky se zároveň započítávají do soutěže týmů a do kvalifikace mixů. Obě tyto soutěže se uzavírají v sobotu po šesti základních kolech.

Odkaz na online výsledky:
https://www.minigolf-live.com/turnier1196a/result.htm 

A co vás bude určitě zajímat, je to, s jakým cílem vstupují do turnaje čeští hráči. Takže....

Anna Koldová (kategorie ženy, týmy a páry):
"V kategorii žen bych ráda získala medaili. V týmech chceme být do 6.místa. A v soutěži párů se kvalifikovat do finálového kola a tam už je možné vše:-)"

Matěj Vlček (kategorie junioři a týmy):
"V kategorii juniorů chci vyhrát a udělám pro to vše. V týmech by bylo úžasné získlat medaili, ale bude to hodně těžké."

Vojtěch Mikšovský (kategorie muži a týmy):
"V kategorii mužů bych se rád umístil do 10.místa, absolutně bych byl šťastný za finálové kolo a v týmech by bylo parádní skončit na bedně "

Milan Provazník (kategorie muži a týmy):
"Mám to úplně stejně jako Vojta, 10.místo mezi muži, finálové kolo a s týmem na bedně.
"

Lukáš Kučera (kategorie muži a týmy):
"Mezi muži bych chtěl být v první polovině, absolutně taktéž a v týmech do 6.místa"

Petr Hanusek (kategorie senioři a týmy):
"V seniorech bych se rád umístil mezi 10. až 15.místem, v absolutním pořadí do 20.místa a to bude pro mě vítězství. A tým do šestky."

Jiří Rimpler (kategorie senioři a týmy):
"Pro mě osobně je nejdůležitější kategorie týmů, kde bychom se rádi umístili do 6.místa, v kategorii bych chtěl být také do 6.místa a absolutně do osmnáctky"

Daniel Vlček (kategorie senioři, týmy a páry):
"Při své první účasti mezi seniory bych chtěl skončit do 5.místa a v absolutním pořadí bych byl spokojený s postupem do finálového kola. I když to bude neskutečně těžké, tak v týmu věřím na medaili. A pokud se nám podaří dostat se s Aničkou do finálové soutěže v párech, tak už nám pak nezbývá nic jiného, než se o tu medaili pokusit také. A hlavně si to jdeme všichni užít:-)

středa 15.6. 2022

DEN č.3 - 2. TRÉNINKOVÝ DEN A SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ 

Tak máme za sebou 2. tréninkový den. Zkusili jsme si hru jak na suchém, tak na mokrém povrchu. Vzhledem k tomu, že je tady hřiště pískované, tak se při mokrém hřišti na míčky lepí písek a jezdí pomaleji. Tak aby nás to nepřekvapilo:-) Musíme být připraveni na všechno. Takže pokud začne sněžit, vyrážíme trénovat klidně i v noci...stejně je skoro celou noc vidět. Dali jsme si několik koleček a výsledky nebyly vůbec špatné. Ale žádná čísla se dnes nedozvíte, aby se je nedozvěděli ani soupeři:-) K večeru nás čekalo slavnostní zahájení. A jak vypadalo v podání finských pořadatelů? Sešli jsme se kousek od náměstí, tam jsme dostali všichni vlajky a seřadili jsme se do průvodu. Naší vlajkonoškou byla jediná žena v týmu, Anička Koldová.  Pak se průvod hráčů všech zemí vydal na náměstí, které jsme obešli a skončili před radnicí. Byla škoda, že k průvodu nebyl žádný hudební doprovod. Zvášť když ho chtěl nahradit Milan a začal zpívat:-) Před radnicí jsme si udělali všichni společnosu fotku a pak už jsme byli přivítání v krásním sále místní radnice, Zde byl pro všechny hráče připravený malý rautík. Promluvil k nám starosta města Kuopia, který nám řekl pár zajímavostí o městě a výhled do roku 2032..snad i včetně rozpočtu:-) Poté si vzal slovo Pasi Aho, sportovní ředitel World Minigolf Federation, který nakonec WAGM 2022 oficiálně zahájil. Ale pozor, tentokrát mělo zahájení výraznou českou stopu, slib za hráče v angličtině přečetl náš benjamínek Matěj Vlček, pro kterého to byla nejen velká čest, ale i velké nervy. Před zahájením si to několikrát zkoušel nanečisto na pokoji, takže jsme tento slib slyšeli asi 10x:-) Ale klobouk dolů, předstoupit v 15 letech před dalších 120 lidí a přečíst slib v jiném než rodném jazyce není jen tak. 

Slíbili jsme vám představení jednotlivých hráčů, tak pojďme na to. 

Daniel Vlček

Kapitán týmu
48 let
hráč AGHB TEAMU
účastník WAGM - 5x
šestinásobný medailista z WAGM
profesí projektant roubenek, srubů a adventure golfových hřišť
hokejista, tenista, houbař, pekař, cukrář

Matěj Vlček

benjamínek týmu
15 let
hráč AGHB TEAMU
účastník WAGM - 3x
trojnásobný medailista z WAGM
profesí student
fanoušek kladenských hokejistů, golfový a tenisový teoretik

Anna Koldová

"Vévodkyně" a jediná žena v týmu
27 let
hráčka AGHB TEAMU
účastník WAGM - premiéra
profesí učitelka přírodopisu, tělocviku a hudební výchovy
zpívá, hraje na kytaru, maluje, vaří a pije pivo

Vojtěch Mikšovský

"kdybymen"
23 let
hráčka AGHB TEAMU
účastník WAGM - premiéra
profesí opravář elektromotorů a čerpadel
chodí s telefonem po lese a hraje na nervy rodičům
rád by hrál někdy hokej, ale neumí bruslit....
....a proto hraje florbal

Milan Provazník

srdcař týmu
44 let
hráč AGHB TEAMU
účastník WAGM - 4x
dvojnásobný medailista z WAGM
profesí majitel rodinného obchodu
milovník vína bez volného času

Petr Hanusek

"rolbínek"
53 let
hráč AGHB TEAMU
účastník WAGM - 2x
profesí rolbař v Bohumíně
sportovní teoretik, chodí rád po lese a občas sebou vezme i manželku:-)

Jiří Rimpler

zkušený minigolfista
50 let
hráč MGC Jedovnice
účastník WAGM - premiéra
profesí střechař
mistr Moravy a Rakouska všeho...šipky, stolní fotbal, kulečník, atletika, bowling

Lukáš Kučera

největší kliďas týmu
34 let
hráč MGC Jedovnice
účastník WAGM - premiéra
profesí pracovník odborného zacházení ve vězeňství - vychovatel
rodina a děti a proto si odjel odpočinout do Finska na WAGM
přiležitostný rybář... kdysi dávno

úterý 14.6. 2022

DEN č.2 - 1. TRÉNINKOVÝ DEN A 1. POTLESK PRO ČESKÉHO HRÁČE 

Začneme od konce, protože jak jistě vidíte, jedna událost si zasloužila mimořádnou titulní fotku dnešní reportáže. Ano, Jirkovi dorazilo zavazadlo:-) Celý tým na konci tréninkového dne obsadil jamku č.1, ze které vyhlížel každou dodávku, která jela kolem. A nakonec jsme se dočkali...teda hlavně Jirka Rimpler, kterému spadnul velký kámen ze srdce. Z fotky vidíte, jak velkou radost měl. I potlesku se dočkal..a ani nemusel nic vyhrát:-)
A jak vypadal jinak dnešní den české reprezentace? Od rána až do večera jsme s malými přestávkami celý den poctivě trénovali. Hřiště bylo hodně plné, mimo afrických hráčů a Daniela Mosera už jsou tady všichni. A odpoledne měla povolený vstup na hřiště i veřejnost, takže se obtížně hledala jakákoliv volná jamka. Někteří hráči stihli i pár koleček a za zmínku určitě stojí Matějovo nejlepší kolo, které zahrál za 25 úderů:-). 
Bylo skvělé vidět po třech letech na hřišti známé tváře z celého světa, v tom má WAGM velké kouzlo a také velice přátelskou atmosféru.
U hřiště už vyrostl velký stan, kde budou mít týmy zázemí, 2 mobilní tribuny a také obrovská obrazovka, na které předpokládáme budou výsledky. 
Večer jsme si dali společnou věčeři, byla 2x ryba a 6x pizza. Málem byl i zajíc na smetaně, Anička se vydala lovit zajíce, ale ten byl mrška o trošku rychlejší:-) 
Zítra nás čeká další tréninkový den, který bude zakončen slavnostním zahájením na radnici. Více toho zatím nevíme, v zítřejší reportáži se ale určitě dozvíte vše podstatné. A také vám představíme všechny naše hráče, o každém se dozvíte něco víc:-) 

pondělí 13.6. 2022

DEN č.1 - JSME V KUOPIU, ALE BEZ KUFRU A MÁLEM I BEZ AUTA:-) 

Pokud jste si mysleli, že bude reportáž vážná, když hrajeme to mistrovství světa, tak jste si to mysleli špatně. Dobrá nálada v týmu je základem úspěchu a nás ani přes níže uvedené problémy neopustila. Ale pěkně od začátku. 
99 hráčů z 13 zemí a mezi nimi 8 nejlepších českých hráčů. V kategorii juniorů Matěj Vlček, v kategorii žen Anna Koldová, mezi muži Milan Provazník, Vojtěch Mikšovský, Lukáš Kučera a v seniorech Daniel Vlček, Jiří Rimpler a Petr Hanusek. Hráči se sešli na ruzyňském letišti v nových reprezentačních dresech a uznejte, že jim to sluší:-) Let do Kuopia byl klidný, zato po zapnutí telefonů bylo rázem po klidu. Přišla nám smska, že se FinnAir omlouvá za zpoždění zavazadla a že ho jaksi zapomněli v Praze. Takže je Jirka Rimpler bez míčků, pyžama a zubního kartáčku. Všichni pevně doufáme, že zavazadlo co nejdříve dorazí, abychom Jirkovi nemuseli celý týden půjčovat pyžamo:-) No ale to nebylo vše. Na letišti v Helsinkách jsme si šli půjčit zarezervovaná auta a až tam jsme zjistili, že se nás asi bude muset vejít do jednoho auta všech osm:-) Druhé auto se totiž povedlo velkým nedopatřením zarezervovat až na týden po WAGM. Prý se to stává jednou za deset let, takže se vážně těšíme na WAGM 2032. Naštěstí se ale povedlo rezervaci auta bezplatně zrušit a půjčit si auto jiné.

Cesta auty z Helsinek do Kuopia byla velká zábava, na většině dálnic a silnic se smělo jet max. stovkou a dost často jen osmdesátkou. A všude radary. A zde je radno rychlost dodržovat, protože pokuty v eurech jsou opravdu tučné.  Skoro celou cestu silnice lemovaly lesy a jezera a také značky "pozor losi":-) Naštěstí jsme žádného nepotkali. Do Kuopia jsme přijeli až večer a ubytovali se asi 2km od hřiště v apartmánovém hotelu. Mládí s Aničkou bydlí společně pod dohledem kapitána v jednom apartmánu a v druhém je čiště pánské obsazení střídající se solidárně o pyžamo:-)

A co všechno nás tady čeká? V úterý celý den trénink. Ve středu opět trénink, který nám zpestří zahajovací ceremoniál. Ve čtvrtek poslední den tréninku a v pátek to vypukne. Budou se hrát první 3 kola. V sobotu další 3 kola, po kterých se uzavře kategorie týmů a také skončí kvalifikace mixů. V neděli se bude hrát poslední 7. základní.kolo, po které se uzavřou jednotlivé individuální kategorie. Pak bude následovat finálové kolo pro nejlepších 18 hráčů v absolutním pořadí a WAGM zakončí 2 kola nejlepších osmi mixů. 

Zítra se těšte na první reportáž z hřiště, pro dnešní den je to vše, na závěr ještě pár fotek z cesty.