Jiří Rimpler obhájil loňské vítězství a s velkým náskokem vyhrál MORAVIA CUP 2020

V areálu Bowling Brno na 2 adventure golfových hřištích se tuto sobotu a neděli konal další turnaj Czech Adventure Golf Tour – MORAVIA CUP 2020. V Brně se hrálo podruhé a loňské vítězství obhájil hráč MGC Jedovnice Jiří Rimpler, který tak obhájil své loňské prvenství a mimo poháru získal i zajímavou finanční odměnu 16.000 Kč.

Letos se hrálo poprvé na dvou hřiších, v sobotu 4 kola na hřišti EVA a v neděli 3 kola + finálové kolo na hřišti ADAM. Po sobotě vedl o 4 údery Vojtěch Mikšovský před Danielem Vlčkem a jeho synem Matějem Vlčkem. V neděli ale využil dokonalé znalosti „domácího“ hřiště Jiří Rimpler a bezchybnou hrou se dostal rychle do vedení a to už do konce turnaje nepustil. Jako třešničku na dortu vytvořil ve finálovém kole rekord hřiště ADAM – 31 úderů. A když už jsme u rekordů hřiště, v sobotu se měnil i oficiální rekord hřiště EVA, kde Matěj Vlček zahrál kolo za 28 úderů.

Na druhém místě skončil v absolutním pořadí Vojtěch Mikšovský z AGHB TEAMU a třetí místo obsadil Lukáš Kučera z MGC Jedovnice. Poprvé tak byla v letošní seźoně narušena nadvláda hráčů AGHB TEAMU, kteří vyhráli všechny předchozí turnaje. To svědčí o zvětšující se konkurenci a také zájmu hráčů o adventure golf a určitě bude velice zajímavé sledovat, jak dopadnou další letošní turnaje.

A abychom nezpomněli na vítěze jednotlivých kategorií, tak v mužích vyhrál Jiří Rimpler, nejlepší ženou byla Anna Koldová a juniorem Matěj Vlček, oba hráči AGHB TEAMU. Kategorii amatérů ovládnul domácí hráč Vlastimil Chládek, který v absolutním pořadí mezi 28 hráči obsadil krásné 14.místo.