Ve Švédsku vznikla MOS-ALLIANSEN, která pořádá CITY GOLF TOUR

Ve Švédsku se kolem adventure golfu dějí velké věci. Vznikla tam Swedish MOS Alliance, sdružení 7 klubů, které se domluvily na spolupráci a kterým se povedlo získat významného sponzora – City Golf Europe (firma, která buduje adventure golfové hřiště v celé Evropě). A právě ve spolupráci s tímto sponzorem vznikla nová adventure golfová túra – CITY GOLF TOUR. Ta se skládá ze 6 samostatných turnajů, na kterých je možné se zároveň kvalifikovat do velkého finále, tzv. Tour Final, kterého se zúčastní 54 hráčů. To se bude hrát den po Swedish Adventure Golf Masters (SAGM), které se letos hraje v Sundsvallu.

A kde se budou hrát jednotlivé turnaje? První turnaj se měl hrát v dubnu na hřišti Askimu v Göteborgu, ale vzhledem ke covidovým restrikcím byl již zrušen.
Druhý turnaj se má hrát 15.-16. května v Sundsvallu na hřišti, kde se bude hrát i SAGM 2021. Hrát se zde bude pouze golfovými míčky.
Třetí turnaj se  bude hrát 23.května na hřišti Gullbergsbro v Göteborgu, které je některým českým hráčům dobře známé a hrálo se zde i WAGM 2014. Zde se bude hrát minigolfovými míčky.
Čtvrtý turnaj se hraje 21.-22.srpna v Örnsköldsviku a zde se bude hrát pouze golfovými míčky.
Pátý turnaj se hraje 28.-29.srpna na hřišti Sundbyberg ve Stockholmu a zde se také hraje pouze golfovými míčky. Toto hřiště někteří čeští hráči také znají, hráli zda před 2 lety SAGM a nevedlo se jim vůbec špatně.
Šestý turnaj je Swedish Adventure Golf Masters (SAGM), které se hraje 3.-4.září v Sunsvallu. Zde se také hraje pouze golfovými míčky. A den poté se hraje výše zmiňované Tour Final.

Na všech turnajích jsou vítáni zahraniční hráči, takže pokud by měl někdo zájem se některého turnaje zúčastnit, tak nám určitě napište.

Pokud by vás zajímalo více informací o City Golf Tour, tak je najdete ZDE

Komentáře